Reč bude o očných krémoch, ktoré by nám mali chrániť a ošetrovať okolie našich krásnych "kukadiel". Kedysi sa hovorilo, že by sme ich mali začať používať pri prekročení 25-tky. No taká Ziaja uvádza už vek 20+. Každopádne tu nie je, čo odsúvať na neskôr. Kedže okolie očí nechráni takmer žiadny podkožný tuk, vďaka bežným grimasám, žmúreniu, srdečnému smiechu a poveternostným podmienkam si môžete "zarobiť na pekné vrásky".
Ja som ten správny čas na používanie očného krému takmer prepásla. Siahla po ňom až vtedy, keď už som konečne usúdila, že by som s tým mala niečo robiť.
Ako historicky prvý som si vybrala očný krém Ziaja, ktorý som Vám na blogu už kedysi spomínala (
TU). Prechodne som zo zmenšeného balenia okúsila aj efekt gélu Clinique, nezanechal vo mne však žiadne emócie. Myslím, že bol skôr na opuchy, ktoré našťastie nemám. Neskôr ho vystriedal Sensibio Očný od Biodermy. A keď mi došiel, bez fantázie som sa opäť vrátila k Ziaji len tak na prestriedanie, kým sa rozkukám pre niečo iné. Nahrávala mi aj jeho cena.
Strieborno-biele balenie Ziaja goat´s milk očného krému mi pripadá minimalisticky elegantné. Dokonca je zabezpečné celofánom. Tuba je klasická, na konci je zúžená, pre lepšie dávkovanie. Nelíši sa ničím od iných očných krémov. Porovnať môžem akurát zakončenie. Oproti Bioderme má ostrejšie hrany. V tomto u mňa dizajnom vyhráva Bioderma. Ale to je len zanedbateľná banalita.
Aktívnymi zložkami je komplex zložiek z kozieho mlieka, vitamín A, E a D-pantenol (provitamín B5). Je určený na prevenciu vrások (je určený pre vek 20+), mal by hydratovať, zlepšovať sfarbenie pokožky, ľahko ju napínať, efektívne zabraňovať strate elasticity, vyživovať pokožku a viditeľne vyhladzovať vrásky.
Ľahkú krémovú textúru ľahko jemným vklepávaním "vmasírujete" do pleti. Krém je bez parfumácie, čo je ideálne, pretože očné okolie býva celkom citlivé, ideálne je preto, ak Váš očný krém nemá výraznú vôňu, prípadne žiadnu. Viem, že by som ho mala používať ráno aj večer, no zvykla som si, používať ho ráno, čo nie je celkom ideálne, preto by som rada tento rituál presunula na večer. Ale asi si dám predsavzatie, že ho konečne začnem používať poctivo ráno aj večer. Jeden čas sa mi to celkom darilo.
V čase, keď som minula svoju prvú tubu tohto krému, som si všimla zjemnenie mimických vrások okolo očí, za čo môže pravdepodobne aj to, že som im venovala čas a krémovala, krémovala a krémovala. Vďaka tomu bola pleť na dotyk príjemne hebká a viditeľne hladšia .
Tento krém sa dá zohnať za cenu okolo 3 eur.
Červeno-biele balenie špeciálne vyvinutého Bioderma Sensibio Očný je zase typické pre radu Sensibio. Pre zmenu má gélovo-krémovú textúru, na ktorú som si musela chvíľku zvykať. Mal by mať skľudňujúco-spevňujúce účinky s vyhladzujúcim efektom. Súčasne by mal zabraňovať tvorbe vrások, starnutiu pokožky. Redukovať opuchy a mimické vrásky. Jeho používaním by sa pokožka mala stať odolnejšia, lepšie chránená proti vonkajším vplyvom a menej reaktívna. To všetko vďaka patentovanému komplexu Toléridine, ktorý zvyšuje prah tolerancie pokožky, Samozrejmosťou je intenzívna hydratácia. Bonusom obnovenie kožnej bariéry, ktorá zabraňuje prieniku škodlivých látok. Na internete sa dá zohnať už za cenu okolo 9 eur.
Oproti Ziaji som tento poctivo nanášala ráno aj večer. Moc roboty so mnou nemal, kedže najhoršie som zažehnala už so Ziajou. Niekedy by som však brala intenzívnejšiu hydratáciu. Aj keď pleť bola vypnutá. S jeho nanášaním - vklepávaním som problém nemala. Zdalo sa mi, že hlavne ráno, kedy je čas neúprosný, ho pokožka rýchlejšie vstrebala a preto som takmer plynule mohla nanášať make-up.
Asi by som trepala, keby jednoznačne poviem, ktorý bol lepší. Sú na tom dosť vyrovnane. Závisí, čo preferuje a potrebujete. Začať by sme mohli od textúry, či máte radšej krémovú alebo gélovú textúru. Mne viac vyhovovala krémová. Či potrebujete redukovať aj opuchy alebo Vám stačí zredukovať a vyhladiť vrásky. Práve Bioderma obsahuje látky znižujúce prekrvenie, ktoré by mali redukovať spomínané opuchy. Navyše sa ponúka mnoho ďalších benefitov. Výskyt konzervantov je pozitívny v prípade Ziaji. Bioderma neobsahuje konzervačné látky a je vhodná aj pre nositeľky kontaktných šošoviek.
Ak teda s používaním krému začínate, máte 20+, chcete skôr preventívnu ochranu pred vráskami, pretože Vás vyslovene netrápia, je Ziaja príjemná na začiatok. No, ak už nejaké vrásky máte a potrebujete ich minimalizovať, siahla by som už skôr po Bioderme.
Oba krémy majú klasickú veľkosť očných krémov: 15 ml.
Myslím, že očné krémy je fajn prestriedať, preto by som rada vyskúšala po minutí Ziaji niečo nové. Poradíte mi? Aký očný krém používate Vy? Vyskúšali ste tieto? Ak nie, ktorý z týchto dvoch je Vám sympatickejší?